Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wielu ludzi co roku myśli nad tym który moment w roku jest najlepszy na zasłużony urlop. Zapewne gusta różnią się w związku z oczekiwaniami, które mamy co do wakacji. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Bez względu na preferencje najodpowiedniejszym miesiącem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Istnieje ogrom plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są dużo tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele obniżają ceny, a biura podróży organizują niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- urlop we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych podróży jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo lżejsze, ale mimo to wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest mnóstwo. Przede wszystkim Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też wybranie miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, aby pomijać miejsca, w których w tym okresie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować bagaże i wyszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co ma do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój idealny kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając duże pieniądze.

Zostaw komentarz