Sport

Villarreal pobił zespół Czerwonych Diabłów oraz sięgnął po trofeum! Olbrzymie przeżycia w finałowej batalii zmagań Ligi Europy!

To żadną tajemnicą nie jest, iż większość piłkarskich fanów czeka na finałowe mecze najciekawszych turniejów. Mistrzostwa Starego Kontynentu wystartują już niedługo, co oznacza iż będziemy obserwatorami wielkiej ilości piłkarskich spotkań. Zanim to jednak wydarzy się oczekują na nas batalie finałowe w najchętniej oglądanych zespołowych turniejach. Jeden z finałowych meczów jest już za nami i podziwialiśmy już wygranego tych zmagań. Mówimy tutaj oczywiście o turnieju Ligi Europy. Kilka dni po finałowym starciu Ligi Europejskiej czas nadchodzi na rozpoznanie werdykt w Champions League, jednak w aktualnym momencie mamy zamiar skoncentrować się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Manchesteru United a także Villarreal CF. Obecność tych dwóch zespołów w batalii finałowej oznaczała, iż na fanatyków piłki nożnej czekało wspaniałe spotkanie. I w istocie ten spektakl finałowy był bez wątpienia genialny.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż finałowy pojedynek turnieju Ligi Europy grany był na murawie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Jest to z całą pewnością olbrzymi rozgłos dla polskiego państwa, iż szansę mieliśmy ugościć dwie tak niesamowite drużyny. Emery jest trenerem zespołu CF Villarreal i zasłynął z faktu, iż jest w stanie sięgać po trofea w spotkaniach finałowych turnieju Europa League. Trenowany przez Emery'ego zespół nie był faworytem w meczu z Manchesterem United, jednak to właśnie zawodnicy CF Villarreal zdobyli pierwsze trafienie w tym finale. Piłkarze Solskjaer'a zdołali trafieniem odpowiedzieć. Wynikiem 1:1 zakończył się ten mecz i z tego powodu arbiter był zobligowany zaprosić piłkarzy na dogrywkę. Podczas dodatkowego czasu gry nożnej piłki fani nie mieli szansy zobaczyć trafień i właśnie dlatego też arbiter zaprosił graczy na konkurs rzutów karnych. Rozsądnie będzie mieć na uwadze fakt, że jedenastki to loteria. W tym spotkaniu lepiej przygotowaną drużyną był Villarreal prowadzony przez Unai'a Emery'ego, który triumfował wynikiem 11:10. Bardzo emocjonujący to był konkurs jedenastek. O wygranej hiszpańskiego zespołu zaważyło przestrzelenie jedenastki przez de Gea Davida, czyli bramkarza United z Manchesteru.

Zostaw komentarz