Wiadomości

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o 20 zaistniał wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym zrobiło się bardzo głośno i nadal jest to jeden z przodowniczych tematów pośród różnorodnych mediów. To był 1 wzajemny wywiad Harry'ego i Meghan po wyrzeczeniu się pary z rodziny królewskiej a także przeprowadzce do USA. Na spotkaniu z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie królowej Elżbiety a także reszty członków rodziny niżeli Meghan i Harry'ego. Mimo to nie da się ukryć, że poparcie jest niezrównanie zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Media brytyjskie informują, że jeżeli tylko Harry i Meghan pragnęliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili nieodwołanie swoją okazję. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła też motyw samobójczych myśli Meghan oraz tego, iż książe nie zauważył wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam określił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili 4 znawców analizujących w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując tym samym Oprah subiektywizm natomiast Markle używanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz Meghan Markle zaprezentowany został w wieczornym TVN24. Wówczas wywiad ten podglądało średnio szacunkowo milion odbiorców. Stacja telewizyjna była wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która umie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Zważywszy na niesłychane informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bezspornie trzeba stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne często komentowany.

Zostaw komentarz