Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w Polsce, odbywał się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga ogromne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal przechodził wiele zmian i ewoluował z upływem czasu. Na jego rozwój miało wpływ zarówno rosnące zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość występów gwiazd zagranicznych oraz ilość ludzi zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba fanów festiwalu oscyluje pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Festiwal jest całkowicie darmowy, ale mimo to, każdy może się tam czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, mocno wspierane nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity wyczuwalny tam klimat i atmosferę przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji oraz pogłębić wiedzę z przeróżnych tematów.

Możesz być pewny – warto przeżyć choć raz niesamowite momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje duża szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i wrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz