Sport

Legia pokonała Spartak z Moskwy i wysunęła się na miejsce pierwsze w klasyfikacji grupy C! Sensacyjne rozstrzygnięcie w kolejce numer jeden rozgrywek Ligi Europejskiej!

Warto sobie uświadomić, że kluby piłkarskie z naszego kraju bardzo rzadko zapewniają kibicom pozytywne odczucia w europejskich rozgrywkach. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że z reguły zespoły z PKO Ekstraklasy w oka mgnieniu przegrywają w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w rozgrywkach europejskich. W tym sezonie wielbiciele piłki nożnej z Polski mogli być jednak delikatnie bardziej zachwyceni z dyspozycji drużyn piłkarskich. Finalnie do grupowych zmagań europejskich rozgrywek zakwalifikowała się wyłącznie Legia, ale reszta klubów podczas eliminacji sobie radziła całkiem solidnie. Jednak teraz mamy chęć się skoncentrować na formie Legii Warszawa, która podczas wieczoru w środę zainaugurowała rywalizację w rozgrywkach grupowych Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu grupowej fazy rywalem był moskiewski Spartak, a więc niezwykle solidny klub pochodzący z Rosji.

Przed tym spotkaniem wielu sportowych dziennikarzy zgodnie uważało, że Legii z Warszawy naprawdę ciężko będzie zdobyć jakiekolwiek punkty. Na papierze moskiewski Spartak wydawał się oponentem znacznie bardziej mocniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się mocno starać, by zdobyć chociażby remis w tym spotkaniu. Sytuacja w meczu przedstawiała się jednak inaczej, co na pewno jest radosną wiadomością dla futbolowych sympatyków z Polski. Gracze szkoleni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut postawili drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko strzelenia gola. Zawodnicy Spartaka Moskwa bez najmniejszych wątpliwości byli naprawdę zadziwieni tym, w jakim stylu ten mecz rozgrywają zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy. Niesamowicie rozważna okazała się taktyka Legii i można było zobaczyć w niej pomysł na to spotkanie. W chwili, kiedy na tablicy pojawiła się 90. minuta pojedynku zapowiadało się na to, że mecz skończy się remisowym wynikiem. Wtedy jednak zawodnicy mistrza polskiej ligi wyprowadzili fantastyczną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego Lirima. Zawodnicy Spartaka Moskwa próbowali jeszcze strzelić gola, jednakże brakło im kilku minut i to właśnie piłkarze mistrza polskie PKO Ekstraklasy mieli możliwość świętować zwycięstwo.

Zostaw komentarz