Sport

Fenomenalny wynik oraz kraksa faworytów podczas wyścigu GP Włoch! Ricciardo odniósł zwycięstwo na ziemi włoskiej, a Norris wywalczył lokatę numer dwa!

Trwający w tym momencie sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę bardzo pociągający i dobrze być świadomym tego. W ostatnich latach rywalizacja o mistrzowski tytuł opanowana była przez zawodników Mercedesa AMG, a dokładniej mówiąc Lewisa Hamiltona. W zeszłorocznym sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego zdobył 7 tytuł mistrza F1, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w sumie pucharów za mistrzostwo ze słynnym Schumacherem. W aktualnym sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego nie ma już jednak aż tak lekko w rywalizacji o ósmy tytuł mistrzowski F1. Zostało to spowodowane obecnością w stawce zawodników Verstappena, który także myśli o tym, by zgarnąć tytuł mistrza świata. Rywalizacja między tymi zawodnikami od pierwszego wyścigu jest niesamowicie zawzięta i naprawdę ciężko obstawić kto z tej dwójki po ostatniej rundzie sezonu zatriumfuje. Włoski wyścig, a więc Grand Prix Monzy był następnym etapem rywalizacji tych 2 zawodników. To niesamowicie przyjemny tor dla dużej zawodników, a w trakcie trwania tego weekendu w bolidzie F1 usiadł Robert Kubica zastępujący Raikkonena, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Fanom zebranym na trybunach zmagania eliminacyjne do wyścigu o GP Włoch zapewniły naprawdę dużo przeżyć. Zakręt numer 1 ścigania niedzielnego zagwarantował sympatykom motoryzacji fenomenalną batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo oraz Verstappen Max. Niesamowicie ważne dla ciągu wyścigu niedzielnego były wizyty zawodników w boksach. Chwilę po wymianie opon doszło do zaskakującej kraksy. W naprawdę bardzo ciasnym zakręcie trafili na siebie Hamilton a także Verstappen Max i w sytuacji, kiedy zdawało się, że jest to koniec przepychanek, zawodnicy najechali na siebie kołami, a samochód Verstappena upadł na bolidzie prowadzonym przez Hamiltona. Dla kibiców zasiadających przy torze była to z całą pewnością zaskakująca chwila, ale żadnemu z kierowców nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kierowcy McLarena, którzy zakończyli wyścig na 2 pierwszych pozycjach zyskali na całym tym incydencie. Ricciardo wygrał GP Monzy, a na lokacie numer 2 znalazł się Norris. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to na pewno genialne osiągnięcie i ten rezultat bardzo mocno wspomoże ich w rywalizacji o lokatę numer trzy w klasyfikacji generalnej.

Zostaw komentarz